امروز
شنبه - ۹ اسفند - ۱۳۹۹
ساعت :

مرکز مشاوره دانشجویی

 

 

" هدف از مشاوره ، بهتر زیستن است "

 

 

همه ما در مسیر زندگی، به تصمیمات اساسی برمی‌خوریم؛ ازدواج، ادامه تحصیل، محل زندگی، خرید وسایل، اهداف آینده زندگی و ... که در اکثر این موارد نیاز به کمک و مشاوره داریم. پس هدف مشاوره همیشه درمان بیماری نیست، اما گاهی هم خلق و خو و روحیه ما دچار افت می‌شود یا با موضوعاتی روانشناختی مواجه می‌شویم که روزگار ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مرکز مشاوره، محلی امن برای صحبتهایی است که از نظر مراجعین‌ راز به‌حساب می‌آید. ما معتقد و مقید به رازداری و حفظ اصل محرمانه بودن حرف‌های مراجعینمان هستیم و این اطمینان را می‌دهیم که هرکس دردی دارد، دوایی هم دارد و دردهای روان انسان را نمیتوان پیش هرکسی ابراز کرد.

در حقیقت هدف مشاوره کمک به فرد برای افزایش توانایی مواجه شدن، کاهش و یا حل مشکلات اوست  و روانشناس یا مشاور، فردی است که در این زمینه تخصص نطری و تجربه عملی چندین ساله دارد.

 

معرفی مرکز مشاوره

 

مرکز مشاوره فنی و مهندسی گلپایگان در راستای ارتقاء سطح سلامت روانی جامعه دانشگاههی که یکی از باارزش‌ترین سرمایه‌های اجتماعی است؛ و با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای و درمانی به جامعه دانشگاهی، به عنوان متولی سلامت روان دانشجویان در سال 1386 فعالیت خود را مجموعه معاونت دانشجویی - آموزشی آغاز نمود.

 

 

روانشناسان مرکز

 

سرکار خانم الهام بیاتی فرد ( کارشناس ارشد روانشناسی بالینی )

سمت : متخصص و ارائه‌دهنده خدمات مشاوره‌ای و روان‌درمانی

 

 

آقای احمد عباسی ( کارشناس ارشد روانشناسی بالینی )

سمت : متخصص و ارائه‌دهنده خدمات مشاوره‌ای و روان‌درمانی

 

 

کارکنان مرکز مشاوره

 

آقای حسن عظمتی - متصدی پذیرش و امور دفتری

Instagram Address : @counseling_center_gut

تلفن : 031- 57240065 داخلی 255            دورنگار : 031- 57240067

 

شرح خدمات

 

این مرکز در زمینه‌های ذیل خدمت ارائه می‌کند:

 • مشاوره تحصیلی : شیوه‌های مطالعه، موفقیت در تحصیل،تمرکز حواس و برنامه‌ریزی تحصیلی
 • مشاوره شخصیتی : مشکلات عاظفی، افسردگی، وسواس و اضطراب
 • مشاوره خانوادگی : مشاوره ازدواج، مشکلات زناشویی، چالش‌های زندگی مشترک و تعارضات خانوادگی

 

افتخارات

 

 گفتنی است مرکز مشاوره فنی و مهندسی گلپایگان، طی سالهای 1392 و 1394 از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرکز مشاوره برتر دانشگاه‌های سراسر کشور که با حضور مسئولان سازمان امور دانشجویان برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت.

نحوه ارتباط با مرکز مشاوره

اگر مایلید به مرکز مشاوره مراجعه نمائید، بهتر است از قبل به صورت تلفنی یا حضوری از واحد پذیرش وقت بگیرید. در ابتدا با شما مصاحبه‌ی اولیه‌ایی به عمل می‌آید، تا براساس آن، نوع مشکل شناسایی و به متخصص مربوطه ارجاع داده شود.

 

معرفی کانون دانشجویی همیاران سلامت

 

کانون دانشجویی همیاران سلامت روان، نهادی است غیرسیاسی و غیردولتی که به منظور جلب مشارکت و یاری دانشجویان هر دانشگاه به سایر دانشجویان فعالیت می‌کند. هدف این کانون ارائه خدمات مستمر، فراگیر و اجتماع‌محور زیر نظر مرکز مشاوره دانشجویی و با هماهنگی معاونت و مدیریت امور دانشجویی بوده و به گسترش فرهنگ مشاوره و سلامت روان در دانشجویان کمک می‌کند.

 

مرکز مشاوره دانشجویی

 

مرکز مشاوره دانشجویی به عنوان متولی اصلی سلامت روان دانشگاه، ارائه دهنده خدمات مرتبط با سلامت روان به دانشجویان و دانشگاهیان است.

 

دانشجوی همیار

 

دانشجوی همیار، دانشجوی داوطلبی است که ضمن عضویت در کانون دانشجویی همیاران سلامت روان، آمادگی خود را برای انجام خدمات مرتبط با سلامت روان، آموزش، پیشگیری، شناسایی، یاری‌رسانی و ارجاع دانشجویان نیازمند به خدمات مشاوره اعلام می‌دارد و خدمات خود را از روی میل و رغبت و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی و با این اعتقاد که برای اجتماع سودمند است، ارائه نموده و در فعالیتهای اجتماع‌محور مرکز مشاوره مشارکت می‌نماید.

 

 فعالیتهای کانون همیاران:

 

از جمله فعالیتهای اجرایی کانون همیاران سلامت در طول سال تحصیلی می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف و مرتبط با زندگی دانشجویان
 • برگزاری مسابقه عکاسی
 • برگزاری تئاترهای دانشجویی با موضوعات جذاب زندگی دانشجویی
 • برگزاری پویش‌های فرهنگی - اجتماعی از جمله : نمایشگاه کتاب، جشنواره عکس، تهیه و انتشار نشریه، ترکت، ماهنامه، فصل‌نامه در طول هر سال تحصیلی
 • دیدار حضوری با دانشجویان خوابگاهی در طول هر سال تحصیلی

 

 دانشجویانی که در خصوص مباحث روانشناختی، سلامت روان، نوع‌دوستی و ... داوطلب هستند برای همکاری در زمینه‌های مذکور به کانون مراجعه کنند و به عنوان بازوی اجرایی مشاوره در زمینه پیشگیری از آسیب‌ها فعالیت می‌نمایند. برای مثال چنانچه مرکز مشاوره برنامه‌ای برای آگاه‌سازی دانشجویان در مورد پیشگیری از ایدز یا اعتیاد دارد، ابتدا به این همیاران آموزش می‌دهد و سپس این همیاران آموزش می‌دهد و سپس این همیاران آموزش‌ها را به سایر دانشجویان منتقل می‌کنند.

شرکت و عضویت در این کانون برای دانشجویان به صورت داوطلبانه است.

 

شرایط عضویت :

 

 هریک از دانشجویان فنی و مهندسی گلپایگان که حداقل یک نیم‌سال تحصیلی را با موفقیت گذرانده باشند، می‌توانند به عضویت کانون درآمده و به‌عنوان « دانشجوی همیار سلامت روان » شناخته شده و فعالیت نمایند.

 زمان ثبت‌نام و انتخابات کانون:

زمان ثبت‌نام و انتخابات کانون همیاران سلامت در بهمن ماه هر سال، توسط واحد مرکز مشاوره دانشگاه و با همکاری اعضای فعلی کانون در محل دفتر مشاوره، برگزار می‌گردد و نتایج آن طی مدت 10 روز به اطلاع کلیه دانشجویان خواهد رسید.

 

 • نشانی: اصفهان، گلپایگان،میدان معلم، کیلومتر یک بلوار شهدای گمنام، فنی و مهندسی گلپایگان

 • پست الکترونیکی : Publicrel@gut.ac.ir
 • مرکز تلفن: 57240065-031

 • دورنگار: 57240067-031

 • کد پستی: 67498-87717

ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش
© 1396 - کلیه حقوق، متعلق به دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان می‌باشد.