۱٧ آبان ۱٣۹٦
سامانه مدیریت و توزیع سرویس اینترنت

اطلاعیه

به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می رساند با هدف بهبود عملکرد و افزایش کارایی شبکه اینترنت دانشگاه، واحد فناوری اطلاعات اقدام به طراحی و پیاده سازی و استقرار سامانه مدیریت و توزیع سرویس اینترنت جدید نموده است . لذا با عنایت به اینکه این سامانه از تاریخ 1396/08/23 در دسترس کلیه کاربران قرار خواهد گرفت، لازم است موارد زیر را به اطلاع برسانیم .

1-    کلیه سرویس ها دارای محدودیت حجمی به شرح زیر می باشد :

 

دانشجویان کارشناسی

1.5 گیگ در ماه

دانشجویان کارشناسی ارشد

2 گیگ در ماه

·        ترافیک در کلیه ساعات شبانه روز محاسبه می گردد .

 

2-    امکان خرید شارژ مازاد در آینده فراهم خواهد گردید .

3-    اشتراک ها طبق زمانبندی زیر شارژ می گردد :

 

دانشجویان کارشناسی

پانزدهم هر ماه

دانشجویان کارشناسی ارشد

بیست و پنجم هر ماه

 

4-    هر کاربر تنها می تواند از طریق دو دستگاه به صورت همزمان به اینترنت متصل شود . (به عنوان مثال یک دستگاه تلفن همراه و یک دستگاه لپ تاپ )

5-    چنانچه دانشجویان گرامی به طور مداوم و به ضرورت از سایتهای خاصی که موضوع آن مرتبط با حوزه تحصیلی آنان می باشد استفاده می نمایند این امکان فراهم شده تا سایتهای فوق بدون احتساب ترافیک در دسترس آنان قرار گیرد .همچنین این امکان فراهم گردیده تا در صورت اتمام اعتبار کاربر دسترسی به سایتهای مذکور میسر باشد .  لذا بر همین اساس لازم است دانشجویان محترم حداکثر تا تاریخ 1396/08/22 درخواست های خود را که شامل آدرس سایت های مورد نظر به همراه دلایل نیاز به آن می باشد به مرکز فناوری اطلاعات ارائه نمایند. کلیه درخواست ها در مرکز فناوری اطلاعات بررسی و در صورت تایید درخواست، ترتیب اثر داده خواهد شد. به درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال گردد در دوره بروز رسانی بعدی ترتیب اثر داده خواهد شد .

6-     مرکز فناوری اطلاعات با بررسی و نیازسنجی برخی از سایت های پرکاربرد را شناسایی و در لیست فوق الذکر قرار داده است.

7-    کلیه اشتراک ها غیر فعال می باشد. برای فعال سازی لازم است با مراجعه به آدرس http://172.16.1.29 نسبت به تغییر رمز عبور اقدام تا اشتراک شما فعال گردد. پس از تغییر رمز می توانید به درگاه اینترنت مراجعه و با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور به اینترنت متصل شوید .

 

8-    آدرس درگاه اتصال به اینترنت http://internet.gutech.local  می باشد که پس از اتصال به شبکه به صورت خودکار بر روی مروگر شما باز خواهد شد . در صورتی که این صفحه به طور خودکار باز نگردید می توانید با وارد کردن آدرس فوق در مرورگر آن را باز نمایید. درگاه فوق با توجه به Vlan ی که در آن حضور دارید از طریق آدرس های زیر نیز در دسترس می باشد.

 

http://172.16.1.30 (Vlan1)

http://172.16.4.30 (Vlan2)

http://172.16.8.30 (Vlan3)

http://172.16.12.30 (Vlan4)

 

9-    در سیستم قدیمی توزیع اینترنت هرکاربر دارای یک نام کاربری واحد برای ورود به شبکه (Domain) و ورود به اینترنت بود . اما در سیستم جدید فرایند به طور کلی تغییر یافته و هر کاربر دارای دو نام کاربری می باشد . یکی نام کاربری جهت ورود به سیستم ها که همان نام کاربری و رمز عبور قبلی کاربر می باشد و دیگری نام کاربری و رمز عبور جدید که منحصراً جهت ورود به درگاه اینترنت تعریف گردیده است . البته ممکن است هر دو نام کاربری مشابه یکدیگر باشد اما به لحاظ فنی از یکدیگر جدا می باشند . لذا در هنگام ورود به سیستم ( ورود به ویندوز ) و ورود به درگاه اینترنت لازم است موارد فوق رعایت گردد.

10-                        با عنایت به اینکه هرگونه فعالیت در فضای مجازی دارای مسئولیت حقوقی برای کاربر می باشد و نیز به دلیل رعایت مسائل امنیتی و حفظ حریم خصوصی از در اختیار قرار دادن نام کاربری و رمز عبور خود به دیگران جداً خودداری فرمایید . مسئولیت هرگونه سوء استفاده احتمالی از اشتراک به عهده مالک آن می باشد .

11-                        در انتخاب رمز عبور نهایت دقت را به عمل آورده و از رمز عبور های امن استفاده نمایید . رمز عبور امن شامل حروف کوچک و بزرک ، اعداد و علائم می باشد . بعضاً مشاهده گردیده استفاده از رمز عبور های ناامن مشکلات بسیار جدی برای دانشجویان محترم ایجاد نموده است . مسئولیت هرگونه سهل انگاری و به تبع آن سوء استفاده احتمالی از اشتراک به عهده مالک آن می باشد .

12-                        برای تغییر رمز عبور ورود به ویندوز مطابق دستورالعمل سابق (فشردن همزمان CTRL+Alt-Delete و سپس انتخاب گزینه Change Password ) اقدام فرمایید .

13-                        برای تغییر رمز اشتراک اینترنت به سامانه Http://172.16.1.29 مراجعه فرمایید . همچنین کلیه خدمات مربوط به درگاه اینترنت از قبیل مشاهده کارکرد ، تغییر رمز ، خرید شارژ مازاد (در آینده ) و ... در این سامانه قرار خواهد گرفت .

14-                        هرگونه تغییر رمز منحصرا از طریق فوق قابل انجام است . لذا از تماس با واحد فناوری اطلاعات خودداری فرمایید .

 

 

مرکز فناوری اطلاعات